Hakkımda

Selamlar, Ben Ayhan kara .NET developer’ım. İstanbul/Türkiye’de yaşıyorum.

2004 yılından beri profesyonel

olarak programcılık ile uğraşıyorum. Son yıllarda .Net teknolojileri ve özellikle web uygulamaları ağırlıklı olmak kaydı ile, c#,.net core, NodeJS, Typescript, Javascript, ve

biraz da Java güncel olarak kullandığım programlama dilleridir. Front-End olarak, Angular ve React ile ön yüz geliştiriyorum.

İş Hayatı ve Deneyimler

 

logoMVP

 

Profesyonel hayatımda İdeal DATA  Finansal Teknolojiler , Software Team Leader pozisyonunda çalışmaktayım.

Bundan önce Sompo Sigorta da, Senior Software developer olarak çalışmaktaydim. Uçtan Uca ERP  Online alışveriş(satpa) gibi projelerin alt yapısından, ayrıca birçok arge projesinden sorumlu idim. Hasel’de IT departmanında özellikle Crm tarafında, Software Architect pozisyonunda çalışırken, tüm mobil ugulamaları IOS ve Android ortamında geliştirme şansı buldum. Biraz daha eskiye gidersek Netaş şirketinde Arge departmanında, Paso Lig projesinde Software Architect pozisyonunda çalıştım. Daha öncesinde, Doğan Gazetecilik A.Ş.’de Posta ve Fanatik’den sorumlu, Kıdemli Yazılım Mimarı olarak görev aldım. Daha da evvele gidersek, Doğan Grubun’da Medyanet şirketinde, özellikle adserver reklam sistemleri üzerine Takım Lideri .Net developer olarak çalıştım. Doğuş Gurubun’da, Startv.com.tr’den sorumlu .Net developer Kanal Yöneticisi idim. 2000’nin sonlarında, Global Bilgi’de Arge trafında yenilikçi kıdemli yazlım uzamanı olarak görev aldım. Speech recognition üzerine bir çok çalışmada bulundum. Esas uzmanlık alanım Crm. Uzun yıllar takım lideri .Net developer olarak yabancı bir firmada  görev aldım. Citibank’da dinamik ekran uygulamaları üzerine ufak bir framework geliştirdim. Ayrıca kiosk ve endüstiriyal alanlarda takım lideri olarak sayısız projelerde bulundum. Bir süre Boston’da daha çok sigorta uygulamları ağırlıklı olmak üzere senior developer olarak çalıştım. Yurtdışında daha çok rubby ve python ile kod geliştirdim. SignalR 2, SocketIO, Angular 8, Redis, RabbitMQ, Kafka, Elastic Search ve son olarak Visual Studio Code, Asp.Net Core ile Cross Platform Mvc uygulamaları geliştirmek şu anda en büyük hobim.

Zamanla çeşitli guruplara konuşmacı olarak katılarak, gençlere eğitimler vererek, birçok kurs ve yurt dışı eğitimlerine katılarak, makaleler yazarak C#, OOP Programing, SQL Server, Entity Framework, ASP.NET MVC, Design Pattern, Web ve Web API services, Enterprice Architect konularında uzmanlaştım.

Kısaca Geçmişim

1981 yılında İstanbul’da doğdum. 2000 yılında Gazi Anadolu Teknik Lisesin’den Makina teknikeri olarak mezun oldum. 2004 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar bilimleri Fakültesi’ni bitirdim. İstanbul  Üniversitesi  Yönetim Bilişim Sistemlerinde okudum.

Daha sonra eşim Sinem ile evlendim. Bir de Kıvanç Korkmaz adında 1 tane oğlum var.

Halen İstanbul’da yaşıyorum.  Konsolda oyun oynamak ve solo bağlama çalmak en büyük eğlencem.